Genel Müdür - Selahattin ALKIŞ

          Öğretmenlik çocukluğumdan itibaren hayalimdeki meslekti. Çünkü bu kutsal görev size ülkenin çocuklarını eğitme fırsatı veriyordu. 
     
Öğretmenlik kişiye, bir blok halinde verilen mermerin içindeki Venüs Heykelini ortaya çıkaran bir sanatkâr olma imkânı sunar.
     
         Büyük bir heves ve arzu ile bu mesleğe 1982 yılı Şubat ayının 24' ünde Antakya Lisesi’nde başladım. İki yıl burada çalıştıktan sonra Adana Kadirli Ortaokulu,1985 Şubat’ında Bandırma Atatürk Ortaokulu, 1992 yılında Şehit Mehmet Ģünenç Lisesi’ne istek üzerine geçtim.
      
Şehit Mehmet Günenç Lisesi’ne geçmekle birlikte yöneticilik hayatım başladı. 2010 yılında Bandırma Anadolu Lisesi'ne atandım. 2014 yılında Bandırma İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne yine müdür olarak atandım ve 2020 yılı Ocak ayında emekli oldum.
38 yıl severek, yorulmadan, gece gündüz demeden ülkemin gençlerine hizmet ettim. Şerefle, gururla, yorulmak nedir bilmedim. Çünkü ülkemi, gençleri ve mesleğimi çok seviyorum. 
    
Emekli olduktan sonra birçok kurumdan (Okul, Fabrika, Siyasi Parti) teklifler aldım, görüşmeler yaptım.
 
      Akın ERTÜRK ANADOLU ve FEN LİSESİ kurucusu ve gördüğüm en iyi Matematik öğretmenlerinden biri olan AKIN ERTÜRK ile görüştüğümüzde (kendisini daha önceden tanımıyordum) kendisinin cesareti, heyecanı, pozitif enerjisi ve genç olması beni çok etkiledi. Okulun yöneticileri ve sahip oldukları disiplin anlayışı, öğretmen kadrosu, binası tam da istediğim gibiydi. Fakat bunları ben dahil kimse bilmiyordu. Okulun reklamı yapılmamış, öğretmenlerin kalitesi, tecrübeleri, bilgileri, kamuoyuna, veli ve öğrencilere anlatılmamıştı.
 
 Bu okul özel olmasına rağmen okulda para ya da ticaret değil; sadece eğitim öğretim konuşuluyordu. Okulun ilk yılı olması nedeniyle öğrenci sayısı az olsa da çalışanları hiçbir zaman mağdur edilmemişti.
 
         Ben kısa süre içinde şunu farkettim; özellikle sayısal branş öğretmenleri (matematik, fizik, kimya, biyoloji) başta olmak üzere işini çok seven harika bir kadro, işini çok iyi yapan idari personel ve rehberlik servisi bu okulda uyum içinde öğrencileri geleceğe hazırlamak adına ciddi bir çaba gösteriyor.
Şunu iddia ediyorum; AKIN ERTÜRK ANADOLU VE FEN LİSESİ çok kısa sürede çalışmaları ve başarıları ile Bandırma'nın değil, ülkemizin en çok konuştuğu okullardan biri olacaktır.
 
 Sevgili öğrencilerimiz başarı burada, siz neredesiniz?
 
          İyi ki sizi tanıdım ve sizinle çalışıyorum. Çünkü geleceğin mimarı gençlerimizi çok seviyor, onların başarılı olmalarını istiyorum. Bu başarının da bütün kalbimle bu kurumda yakalandığına inanıyorum. 
Gelecek gençlerin ellerinde yükselecektir. Bunun için bilgili, iyi yetişmiş gençlere ihtiyaç vardır. Bilginin kaynağı ve merkezi de AKIN ERTÜRK ANADOLU VE FEN LİSESİ 'dir.
 
      İyi ki sizi tanıdım, iyi ki varsınız, iyi ki sizinleyim.