Girişimcilik Dersliği

GİRİŞİM

“Eski kuralları, çağdaş yeniliklerle yorumlayan ve aksiyona geçiren beceri.” 

 

Girişimci denildiği zaman akla gelen ilk şey, şirketler kurmuş başarılı ve cesur insanlardır. Fakat her girişimci şirket sahibi değildir, olma zorunluluğu da yoktur. Girişimci insan risk alabilen, cesur ve sınırsız hayal gücüne sahip olabilendir. Eğer böyle bir ruha sahipseniz ve davranışlarınızla da bunu kanıtlıyorsanız, her ortamda girişimcisinizdir. Yeni fikirler üretebilir, çevrenizle etkin iletişim kurabilir, sosyal bir kişiliğe sahip olabilirsiniz.

Girişimciler, bireysel ve toplumsal düşünebilmelidir. Hemen her konuda fikir sahibi olmalı, sürükleyici fikirleriyle sorunlara kalıcı çözümler üreterek önüne çıkan fırsatlardan yararlanabilmelidir. Yeniliklere açık olmalı ve kolay uyum sağlayabilmelidir. Başarıya inanmalı ve işini her daim sevmelidir.

 

İşte bu yüzden “HAYAL EDEBİLEN, YAPABİLENDİR."

 

Kurucumuz Akın Ertürk 2018-2019’da ‘Özel Bandırma Akın Ertürk Özel Öğretim Kursu’ ile ilk girişim adımını atmış ve eğitimcilik hayatına 2019-2020 yılında “Başarının başladığı yer” sloganıyla Özel Akın Ertürk Anadolu ve Fen Lisesi’ni de açarak devam etmiştir.

Kurumumuz Atatürk ilke ve düşüncelerini benimseyen, bireysel farklılıkları önemseyip saygı duyan, en önemlisi ise öğrencilerinin geleceğe dair hayallerini destekleyen bir eğitim ortamı sunmaktadır.